29 апреля 2024, понедельник, 11:35
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+27 +
dzed-baradzed, 19:02, 28.10

Класс! А то у нас обучение на языке велось только в рамках предмета "Беларуская мова. Прафесiйная лексiка."

Ответить
-1 +
Ў, 0:33, 29.10

Наша беларуская (лiцвiнская мова) на сам рэч нас i ўратуе ад маскальска-ардынскай хваробы i iхняга ''русского мира''.
Наша мова, культура, традыцыi, наша гiсторыя - гэта тое, што нас адрознiвае ад расейскiх дзiкуноў.
Наша мова - гэта вэктар нашага жыцця i нашай будучынi, будучынi ў Эўропе, а не ў Ардзе!!!

Ответить
+14 +
Бормотограф, 20:27, 28.10

Очень правильно! Нужно работать на перспективу! Главарь оккупантов так или иначе скоро сдохнет. Сдохнет главарь -- скинем его "катю" в Беларуси. Начнем восстанавливать разрушенное.

Ответить
+10 +
Сергей, 20:51, 28.10

Вот здорово! Такие начинания поддерживаю обеими руками.

Ответить
+14 +
Rude, 21:10, 28.10

1993-1998 Хорошее было начинание. Весь базовый курс на на белорусском :-) ПиПРЭС
На специальности было 2 потока. Мой обучался на белорусском.... Выдатны быў час.

Ответить
0 +
dzed-barzdzed, 23:22, 28.10

Хай, ПиПРЭС))

Ответить
-3 +
grayhound, 21:32, 28.10

Продав страну на корню, уничтожив культуру, сознание, историю, пошло "возрождать язык". Не об инициаторахиз БГУИРА.

Ответить
-1 +
Ага, 0:14, 29.10

Мова - першае што вы акупанты знішчалі, каб знішчыць народ і краіну.

Ответить
+3 +
Svet, 22:06, 28.10

БГУИР - это толковый ВУЗ - это факт. Сама имею первый диплом БГУИРа!

Ответить
+6 +
Zz, 22:08, 28.10

Тоже обучался на белорусском в БГУИРе. Преподаватели были просто сподвижники и фанаты своего дела. Думаю, найти можно кого-то из них и сейчас.

Ответить
+9 +
Зміцер з Пінска, 22:43, 28.10

Калісьці , ў 1999(БДУІР) прыйшлося выбіраць паміж расейскім і беларускім вывучэннем вышэйшай матэматыцы -выбраў беларускую і не я адзін. Памятаю выкладчыка , дзякуй Вам вялікі за Вашу прынцыповасць і адданасць ,паважаная Тамара Паўлаўна Кашуба,

Ответить
-1 +
Сярожа, 1:52, 29.10

яшчэ была Людміла Іосіфаўна Майсеня - увогуле добрая жанчына (дарэчы сястра вядомага журналіста Анатоля Майсені), якая таксама выкладала на беларускай мове матэматыку. было вельмі цікава хадзіць на лекцыі.
чытаў, што Майсеня да нядаўняга часу працавала ў РТІ - калі так, здаецца можа дапамагчы хлопцам з курсамі

Ответить
0 +
</>, 23:29, 28.10

<< Одна из основных наших целей - разрушить стереотип, что якобы нельзя изучать физику, математику, программирование и другие негуманитарные науки на белорусском языке. >>

Разрушить стереотип можно.
Но зачем изучать математику, физику и программирование на беларуском языке?
Не лучше ли их изучать сразу на английском?

Ответить