29 апреля 2024, понедельник, 18:44
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+3 +
Гнілы Рак, 0:30, 29.10

"Пані Яніна распавяла мне пра двух дзіўных глыбоцкіх старых..."

Па-наску, не пані, а спадарыня!

Ответить
+3 +
Виктор Level 42, 15:12, 29.10

наконт спадарынi згоден ....а яще не гаварылi а казалi.......разумею, трасянку перамагчы вельмi цяжка,але гэта трэба рабiць.....

Ответить
+5 +
лiчу не так., 7:40, 29.10

Апошняя гiсторыя не спадзявалася, таму што тый трэццi, вядома хто, фактычна не зрабiу незалежнасць краiны, а, наадварот, яшчэ болей яе замацавау ад Расii i самiх грамадзян вельмi прыгнятае.

Ответить
+17 +
Алесь Іваноў, 9:59, 29.10

А чаму-та вядома пра треццяга? Першы быў С.Шушкевіч, сённяшні ёлупень - гэта другі, а вось з трэццім, спадзяёмся, мы зробім насамрэч незалежную Беларусь

Ответить
0 +
уцй, 8:19, 29.10

Артыкул яшчэ раз нагадау пра рознась ментальнасцяу жыхароу захаду и усходу штучна збитай Беларуси-так што пакуль тая Расея рассыплецца..

Ответить
+5 +
вап, 9:11, 29.10

так есть же пророчество, что в РФ часть пойдёт за православного царя, а другие за сегодняшнюю гниль

Ответить
+5 +
Bormotut, 9:25, 29.10

Ну какой же нынешний "третий"? Он первый. Да и Беларусь при нём только нищает и теряет независимость. Второй, что само-собой разумеется, будет его ставленником. Ну а уж затем, если верить пророчеству, страна получит ДЕЕСПОСОБНОГО Президента, который действительно сможет руководить государством.

Ответить
+3 +
azhbeta, 15:21, 29.10

Заткніцеся ўжо вы са сваім стаўленнікам і не ўводзьце ў вушы народу гэтыу лухту. Прабачьце за грубасць. А першым быў Шушкевіч, калі вы не ведаеце.

Ответить
+17 +
Ромашка, 11:08, 29.10

Читала довго, але прочитала )) Тільки не зрозуміло, що це "варыўня", перекладіть, будь ласка )))
А взагалі приємно читать і розуміть ще одну мову, яку ніколи не вчив ))) І зразу зрозуміло хто кому брат )))

Жыве Беларусь !!!

Ответить
+5 +
Яўген, 13:16, 29.10

Варыўня - гэта пабудова з срубу. Па іншаму стопка ці склеп.

Ответить
0 +
Бабуля, 0:08, 30.10

Варыўня - гэта пабудова побач з домам, у якой варылі бульбу ды буракі для свіней, а летам ежу гатавалі. Летняя кухня. Істопка - гэта амбар, які атапліваўся, каб бульба не мерзла, калі склепа не было. А склеп - гэта падвал.

Ответить
+5 +
Белы Легiён, 11:28, 29.10

Ромашка, 11:08, 29.10

Ещё год назад я тоже с трудом читал по-украински,сейчас даже не обращаю внимание по-руски,па-беларуски или по-украински текст написан :)

Ответить