27 апреля 2024, суббота, 18:36
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 24
+152 +
zybyf, 22:23, 2.04

Обсалютно все верно! Оппозиции нет! Есть только подсобники Луки.

Ответить
+134 +
да, 22:24, 2.04

Да. Он прав! Позор! Какие "выборы"?? Курам на смех.............

Ответить
+55 +
скайуокер, 22:41, 2.04

ГЭТА НЕ ВЫБАРЫ - ГЭТА ВЫРАБЫ !!!!!!!

Ответить
+81 +
Вымирающее государство., 22:27, 2.04

В 1994 году у меня украли голос и будщее, больше не голосую!!!

Ответить
+21 +
fat, 22:30, 2.04

ты молодец

Ответить
+61 +
radical, 22:41, 2.04

Скажите, где яркая избирательная гонка, которую обещали кандидаты «Говори правду» - «Гражданский договор»?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Как где? была гонка за распил денег спонсоров партий и движений, за гранты итп
без иммитации общественной деятельности- нет грантов, нет финансирования.
Именно отсюда и ноги растут. Бойкот не финансируется...
они ходят на выборы как на рутинную подневольную работу, потом готовят отчёт с фото и гениальными выводами и обменивают это на финансовую поддержку, доят короче всякие общественные фонды.
Ну какой отчёт можно подготовить по бойкоту? - сидели дома пили чай??? кто ж это профинансирует???
----------------------------------
ни одного яркого действия которое бы затрагивало умы и сердца граждан и
било бы по преступному режиму я не видел за последние пару-тройку лет...от ЭТОЙ оппозиции

Ответить
+82 +
капитан, 22:45, 2.04

они сделали главное: выполнили
заказ власти.

Ответить
+26 +
ЯДвига, 22:58, 2.04

капитан, 22:45, 2.04
Если не ошибаюсь, Запад их поддерживал в "выборных" и "референдумных" начинаниях? Тогда еще и гранты отработали.

Ответить
+13 +
Ага, 23:58, 2.04

А хто іх зрабіў? Немчура(Х.Г.Вік) разам з КГБ.

Ответить
+39 +
MIRON, 22:48, 2.04

Позорники, они далеко от народа, каждый год одни и те, сколько можно жопу лизать лысозачесонному Выборов нет а они держатся несчастные за подачки.

Ответить
+48 +
milan, 22:48, 2.04

Критиковать легко. Я думаю, что пока есть шкварка и чарка вообще нет никакой надежды на перемены. Нечего будет жрать, тогда и выборы не нужны. Сметут всю грязь. Выход один - майдан. Другой дороги нет. И похоже вместе с рашкой придется майданить.

Ответить
0 +
Виталий, 2:49, 3.04

Согласен! Пор выкопать свой "яя" ! Главное чтобы не получилось как в Украине !

Ответить
+34 +
К, 22:50, 2.04

Нет оппозиции - плохо, как для народа, так и для власти. Народ кипит в себе.

Ответить
+39 +
Властилин, 22:54, 2.04

Молодец, Франак! Все грамотно озвучил.
Выборы - прошли, как обычно по сценарию режима, но выводы никто из молодежных крыльев/политических партий возможно и не планировал делать..
К сожалению, оппозиция формально существует, но реально она бессильна в своих человеческих и иных ресурсах.

Ответить
+29 +
нютанаин, 22:56, 2.04

Выборы???? -------Мясникович прокопович калинин радьков рубинов русый ермошина румас кобяков мальцев эти деды дармоеды ---выборы???? Это назначенцы ---символы диктатуры !! А фарс отправки новеньких на какие-то места местных депутатов --они во время путинской агрессии будут возить русских фашистов по районам и показывать Где родственники партизан живут больше им решать нечего -- фарс! Замените верхушку -- это и будут выборы!!!

Ответить
+21 +
Ад сябе, 23:02, 2.04

А на самай справе- дзе праца па пералічаных пунктах? Палітыкі словы Франака праглынулі- няма чаго сказаць. Ды й з людзьмі трэба працаваць, на жаль, не на выбарах, а паміж выбарамі. А як раз мала хто так робіць, вельмі мала. Паміж выбарамі палітыкі толькі і робяць, што скубуць адзін аднаго за чубы, даказваючы, хто важнейшы. Да нацыянальнага яднання дзеля перамогі- а ні кроку...

Ответить
-16 +
Аz, 23:59, 2.04

Франак, ты патарапіўся. Напэўна, толькі твой тата правільны апазіцыянэр, а астатнія ---здраднікі. Супакойся. Зашмат прозвішчаў нагаварыў і ўсіх запісаў у нявартыя. Жадаю табе часцей слухаць песню "маеш яйцы, ці не". Будзь на плошчы ў 2015, нікуды не ўбегай, калі пачнецца разгон, толькі тады будзеш беларускім палітыкам. Адукаваны хлопчык, пазбягаючы ахвяраў)))))))))))))))))))))))) Ты не самы разумны, павер. Пасля рэвалюцыі павылазяць такія ж самыя, і ты проста зацераешся сярод лепшай моладзі новай Беларусі.

Ответить
+22 +
Сцяпан, 23:59, 2.04

Трэба не на выбарах змагацца невядома за што. А змагацца трэба да выбараў. За дэмакратычную выбарчую сістэму. Каб скасаваць нарэшце злачынную выбарчую сістэму РБ. У якой ўсё зробляна ўладай,каб не народ абіраў, а каб праходзілі кандыдаты па спіску. А на прэзідэнтскіх выбарах каб заўсёды элегантна перамагаў сам манарх. Гэтыя фальсіфікацыі адбываюцца ўжо настолькі нахабна і адкрыта, насколькі наш народ і ў першую чаргу апазыцыя дазваляе гэта рабіць. Вось так і праспім чарговыя прэзідэнтскія выбары "2015"! Калі толькі не зменяць штосьці міжнародныя падзеі.

Ответить
+7 +
сяргей-паляшук, 0:23, 3.04

Отбеливатель М., его окружение и прочий зброд сорвали бабки западные ( а скорее всего от луки попавшие на Запад окольным путём) , а теперь хоть трава не расти...
Отбеливатель М.-- самый богатый ( особа) в оппозициии.Через него с 1997 года прошло столько, что хватило бы на 5 революций и 10 свержений диктатур... Но всё в основном прошло через одни грязные и липкие руки...И вот имеем то что имеем.ОБЪЕДИНЯТЬСЯ НАДО АНТИЛУКАШЕНКОВСКИМ СИЛАМ ! И ДАВИТЬ ФАШИСТСКУЮ ШКЛОВСКУЮ ГАДИНУ !

Ответить
+2 +
Леанід, 1:01, 3.04

Як жа ж правільна ўсе напісана. Прыкладны шорт ліст выбараў 2015: Віктар Цярэшчанка, Аляксандр Лукашэнка, Сяргей Гайдукевіч і адзіны Вінцук Вячорка. толькі так магчыма чагосці дабіцца. Прадвыбарчая гонка пачалася

Ответить
+3 +
Апяць Леанід, 1:03, 3.04

Колькі плюсікаў, колькі негатыва! Франак---ты зорка

Ответить
+4 +
Абазнаны, 7:18, 3.04

Адна справа лайдачыць, лыпаць вачыма і задаваць дурацкія рытарычныя пытанні. Іншая справа -- напінацца і рабіць няўдзячную работу.
Хто б з вас, шаноўныя, ведаў, што выбараў няма па факту(!), каб ня тыя, хто тым цы іншым чынам удзельнічаў у гэтым выбарчым фарсе?
Фарс ён таму і фарс, што ёсць доказы, а ня мантры запісных крытыкаў.

Ответить
+8 +
Таццяна Севярынец, 7:44, 3.04

Франак, як лёгка, знаходзячыся за межамі Радзімы, задаваць пытанні ўсім, хто нешта тут рабіў, планаваў. У сябе спытай! З сябе! Дарэчы, пра адзінага:1. Севярынец яго не абяцаў, а абяцаў прыкласці ўсе высілкі, каб такі мог з'явіцца. Працуе над тым, хаця гэта і вельмі цяжка, бо нашыя апазіцыянеры занадта амбіцыйныя, кожны лепшы за іншых. 2. а, ты ж не ведаеш, як камісіі "рубілі" кандыдатаў, што той самы Лябедзька ўсе выбары прасядзеў на Акрэсціна.3. хто ты такі, каб менавіта перад табой справаздачыцца? 4. Пачакай там, у Польшчы, пакуль разграбемся, ды прапануем табе павярнуцца да вольнай краіны. Але без цябе неяк даўгавата прыйдзецца да гэтага ісці. Вяртайся, мо, як раз цябе і не стае нам.

Ответить
0 +
Сан, 11:33, 3.04

Вся беда в том, что нет патриотов Беларусии, и никто не хочет думать, как организовать сопротивление и символов этой борьбы. А ведь для этого не надо большие финансы, затраты и большой работы мозга, ведь все уже придумано - только бери и внедряй. А эти листовки - что в них писать? Да бери любое выступление Луки - в них всегда есть дурь и ложь. А оккупация Крыма, а наркотики? Они откуда поступают к нам? Кто их прикрывает в государстве?.. Символоми борьбы могут стать ленточки на подобие георгиевских, только боло-красно-белые, значки, крест Ефросиньи или изображения всадника. Так что поле для борьбы большое, но никому ничего не надо. В том виде, в котором существует оппозиция, это детский сад. Порой мне кажется, что они до сих пор писают в штанишки. И приходят невеселые мысли, что если они не повзрослели за 20 лет, то это уже диагноз.

Ответить