2 мая 2024, четверг, 4:55
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 33
+165 +
шетка, 13:20, 6.07

Минты !кому вы служите? Неужели среди вас нет разумных людей?

Ответить
+135 +
gh, 13:39, 6.07

нету.
эти крысы, как и межигорские, будут пресмыкаться до последнего.

Ответить
+12 +
Гнілы Рак, 19:23, 6.07

Спакон веку ПАЎСЮДНА - ад Эгіпту да Акапулька - людзі ведалі, што Купальская ноч - самая кароткая - з 21 на 22 чэрвеня. Але ў Беларусі нават у 21-м стагодзьдзі масава сьвяткуюць гэтае сьвята абы калі. Як папы скажуць, па сутнасці... Бо прывязка ідзе да дня народзінаў Яна Хрысьціцеля (па сапсаванаму РПЦ -шнаму месяцаслову).

З незапамятных часоў людзi, што здаўна жывуць у басейнах Прыпяцi, Дняпра, Немана, Дзвiны - лiцьвiны (цi, як нас яшчэ iнакш называюць нашы суседзi - лiтварусы, балтарусы, беларусы, балтакрэвы), як i iншыя паўночныя народы Зямлi, святкуюць радзiны бога лета Купалы - Купалле - у самую кароткую ноч года - з 21 на 22 чэрвеня, калi вячэрнi золак злiваецца з ранiшнiм свiтаннем. Пасля чароўнай Купальскай ночы - самы доўгi дзень, дзень летняга сонцапавароту, вяршыня года (сербы вераць: гэты дзень такi доўгi таму, што сонца тройчы спыняецца на небе). У Латвii аналаг гэтага свята вядомы як Лiга цi Лiго, у Польшчы, Чэхii, Маравii, Балгарыi, Сiлезii, Сербii - як Саботкi, ва Украйне - як Купайло. Святкуюць самую кароткую ноч года i ў Фiнляндыi (свята Кокуй), i ў iншых краiнах.
Купальская ноч адзначана самой прыродай, яна мае астранамiчную прывязку, пра якую добра ведалi нашы прашчуры, i анiхто не можа свавольна перанесцi яе святкаванне на iншы час.

Ответить
0 +
Баюся сказаць, 3:07, 7.07

Менты служат в системе. Система их адаптирует под себя или пережёвывает и выплёвывает. Так что разумный мент в нашей стране это ископаемое.

Ответить
+142 +
sodeberg, 13:26, 6.07

гэтыя мянты ужо дасталі!абодва флага дазволены заканадауствам!гэтую краіну ператварылі у некі канцлагер!чаму рашанскія флагі раздаюць на кожнам вуглу?чаму на маршрутках праз адну гэтыя рашанскія трапкі хістаюцца?а наш бел-чырвона-белы забараняюць?калі ужо што небудзь зменіцца?20 гадоу жывем у сваёй краіне .як пад акупантам...хаваем сваю мову.сваю пагоню.глядзім на цыгана і ягоных вы..лядкау???колькі будзем???

Ответить
+119 +
Непамяркоуны беларус, 13:26, 6.07

Уже не знают что запрещать, каждый боится от вышестоящего по шапке получить )), а БЧБ кстати похоже становится все популярнее.

Ответить
+83 +
ДЕД ТАЛАШ, 13:32, 6.07

ублюдочная власть!! с упырями ...поясните народу причину !!!
ПРОВОКАТОРЫ УПРАВЛЕНЦЫ!!И ВАШИ ПРОВОКАТОРЫ!!!УБЛЮДКИ!

Ответить
+57 +
Stelmah, 13:35, 6.07

хомо сапиенс в ментовку не берут. туда берут хомо эректус только

Ответить
+92 +
Владимир, 13:36, 6.07

Под запретом не только бело красные флаги но, и сама национальность, что ты Белорус!Зачем у кого то спрашивать разрешение под каким флагом тебе идти! Взял бело красный флаг, и пошёл! А менты всегда были ментами за карательные действие подавление собственного народа разгоны им за это платят хорошие деньги!Владимир Минск.

Ответить
+16 +
Владимир, 15:28, 6.07

Граматею! Нет грамотей служат если носят погоны! Вопрос кому? Фашистскому режиму!Владимир Минск

Ответить
+70 +
Грамацей, 13:38, 6.07

Они не служат. Они выслуживаются. Как и гайцы в Донбассе. И кончат также.

Ответить
+47 +
Егор, 13:40, 6.07

мрази менты...

Ответить
+51 +
rem, 13:44, 6.07

Уму не растяжимо как НАСЕЛЕНИЕ БССР может молча выносить такие постоянные унижения...

Ответить
+92 +
123, 13:46, 6.07

Пятая колонна российских фашистов, которых мы кормим из бюджета и которые сразу же сдадут страну Путлеру.

Ответить
+35 +
Вольный, 13:56, 6.07

.....Хартия...такие мероприятия нужно рекламировать заранее и очень активно ....я думаю людей было бы больше....про мусоров, даже не буду говорить...и так все понятно.....

Ответить
0 +
Василий, 17:51, 6.07

Людей и так было море! Очень много с жолто-голубыми ленточками! Фестиваль отличный! Не видел эпизод с ментами, с ребятами пели гимн Украины! Никто не гонял, мчс не гонял даже за мангалы!

Ответить
+12 +
Язэп, 13:58, 6.07

Расейская калёнія з акупацыйнай уладай, вось і ўся прычына.

Ответить
+35 +
Леонид израильтянин., 14:04, 6.07

Полный абсурд. Даже если допустить, что "Погоня" запрещена (не знаю, есть ли такой ЗАКОН), но флаг суверенного государства.....??????

Ответить
+47 +
Елена, 14:07, 6.07

Мальчишки и девчёнки! Любите свою родину! Она одна у вас. И никакая Раша вам не поможет! Каждый сам кузнец своего счастья! А наше счастье - избавиться от старшего брата!

Ответить
-30 +
Алексей, 14:13, 6.07

Менты не виноваты! Все делается по воле одного недоумка.

Ответить
+36 +
Вольный, 15:01, 6.07

.....не виноваты?????....если вменяемый (их уже нет наверное), может просто отвернуться и уйти, а псы будут служить за пайку.....потом спустя время такие завоют - я исполнял приказ - ломал руки девушкам, стрелял, забирал флаги и т.д.............

Ответить
+29 +
ДЕД ТАЛАШ, 14:39, 6.07

Я..РОДИЛСЯ В УКРАИНЕ...И ПАТРИОТ ...УКРАИНЫ!!!...
ГОРЖУСЬ ЭТИМ НАРОДОМ ГИМНОМ И ПРАПАРОМ!!...АРЕСТУЙТЕ!!..МЕНЯ;
УБЛЮДКИ!!И ПРИХВОСТНИ РЕЖИМА АГЛ оеба!!..ПРИКРОВАТНОГО КОВРИКА ВВП Р.Ф!!
НЕ В ПЕРВОЙ!!

Ответить
+24 +
Віктар Малочка, 15:05, 6.07

Калісьці маему пакаленню прыйшлося доўга жыць у эпоху Брэжнева (аж 18 гадоў), у так званую эпоху "застоя" - калі з'явіўся шанец для Беларусі, я і мае знаёмыя і уявіць сабе не маглі, што Лукашэнка для майго пакалення назаўсёды. 20 гадоў - нарадзілася і вырасла цэлае пакаленне на Беларусі людзей, якія не ведаюць, не хочуць ведаць і ніхто ім не кажа праўды, а тым болей гістарычнай праўды. Што датычыць не любові міліцыянтаў да БЧБ сцяга, "Пагоні" і г.д, то , трэба прызнаць, што гэта ужо у іх у крыві, яны з гэтым выраслі , іх гэтаму вучылі у садках, школах, ВНУ і г.д. і гэта і наша і іх бяда. Іх ужо нельга нават называць беларусамі, яны "неизвестно кто". І гэта ж можна сказаць не толькі пра міліцыянтаў, гэта, на жаль, вялікая колькасць насельніства.( Асобна для Леаніда ізраільцяніна - ні "Пагоня", ні БЧБ сцяг ні якім законам не забаронены. Больш за тое - нікога і ні разу не засудзілі за іх выкарыстанне пры акцыях - каго і судзілі, то толькі за "нецэнзурныя выражения", якія заўсёды чуюцца міліцыянтам, а потым і суддзям побач са сцягам, але гэта ужо іншая гісторыя.

Ответить
+17 +
неудивительно, 15:29, 6.07

Ментам велели - они и действуют,, самим им на все плевать, лишь бы зарплату нехиленькую регулярно выплачивали, а вот сама наша власть трусливая и продажная и ментов такими делает.

Ответить
+1 +
циркач, 18:48, 6.07

как говорили умные классики: нет ничего хуже равнодушия

Ответить
+15 +
Stefan, 15:56, 6.07

Перад Слуцкам для Бокшыцкага сельскага савету стаіць помнік мясцовым беларусам, якія загінулі у час вайны. Для падножжа гэтага помніка рясцянутыя белыя, сінія і чырвоныя палотнішчы, якія сімвалізуюць расейскі акупацыйны сьцяг. Там нават лукашызінскага няма. І гэта на свяшчэннай паўстанскай зямлі. Куды ўжо болей ісці прадажным мясцовым вырадкам, продкі якіх чынілі здзек са сваіх землякоў у час калектывізацыі

Ответить
+21 +
Сяргей, 16:02, 6.07

Жыве Беларусь!

Ответить
+8 +
Leonardo, 16:22, 6.07

Нічого дивного в забороні стягів не бачу. Ординські гауляйтери прекрасно бачили скільки було ваших прапорів разом з нашими на майдані. Вони прекрасно розуміють,шо коли збереться нова плошча в Мінську україці також не залишать своїх друзів,з якими пліч опліч стояли на майдані на самоті в боротьбі проти орди,як і колись наші предки. Імунітет проти саранчі зі сходу ми вже набули і як горять бтри на майдані білоруси бачили на власні очі, через це колеги беркуту і кидаються на наші прапори,як бики на кориді на тореадора. Вони прекрасно розуміють свою участь.

Ответить
+16 +
белорус, 16:32, 6.07

А что вы хотели от ФАШИСТОВ? Чтобы они вам флаги национальные разрешили поднять? Наши Деды не спрашивали разрешения у гестаповцев и полицаев... А лукашисты относятся к белорусам намного хуже, чем нацисты в 41-44 г.г.

Ответить
+16 +
Земляк, 16:47, 6.07

Бесполезно, Саша. Не остановить тебе естественный ход истории. Не миновать тебе Минского Майдана. Могу дать тебе совет: стань перед белорусами на колени, попроси прощения за декабрь 2010 года и назначь срочно досрочные выборы Президента РБ. Срочно! Пока не поздно!? Авось сойдёт...

Ответить
+9 +
dimaua, 16:47, 6.07

Беларусы, задайте себе вопрос - Вы народ или просто население?

Ответить
+12 +
Seva, 19:12, 6.07

А что Вы хотели, власть шизиков, она боится собственный народ. Эти засранцы чувствуют свой конец, нет они точно знают что им конец, вот и придумывают различные запреты.

P.S Перемен ..............
В.Цой.

Ответить
+2 +
Виталий, 1:28, 7.07

Сябры ну когда вы уже плешивого в Ростов на ПМЖ отправите?))))

Ответить