4 мая 2024, суббота, 15:26
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 10
+9 +
Зміцер, 8:18, 8.09

Па першае нават па-расейску не "Большая", а "Великая" інакш ніводны жыхар Заслаўя адразу і не патлумачыць дзе тая вуліца. Па-другое Ізяслаў ня быў заснавальнікам горада.

Ответить
+37 +
западэнка, 8:18, 8.09


НАВАТ У ТАКІ ДЗЕНЬ БЕЛАРУСКАЯ МОВА - КРАМОЛА?!
ЖАПАЛІЗЫ КАЦАПАЎСКІЯ!

З ДНЁМ ВАЙСКОВАЙ СЛАВЫ, БЕЛАРУСЫ!

Ответить
+18 +
Іван Іваныч, 8:55, 8.09

Большага абсурду і не прыдумаеш! Каб на Дне беларускай пісьмовасці ўсё афармлялася і праходзіла не на яе роднай мове. Арганізатары ад улады працягваюць рэкламаваць мову суседняй шавіністычнай краіны. Яны нахабна навязваюць яе вяздзе дзе можна. На жаль беларуская ўлада, разам з яе прэзідэнтам- гэта першы і галоўны яе праваднік у беларускае жыццё. Вядома, што ў рускіх гэта іхняя гістарычная стратэгія- пашыраць тэрытарыяльна свой "рускі мір". Вынік, вельмі яскрава, зараз мы бачым на Ўкраіне.
Беларусы! Адумайцесь! Мы дабрахвотна лезем у імперыю ліха. У той час калі разумныя народы, каму ўдаецца, драпаюць адтуль як магчыма хутчэй і далей.
Заклікаю "хартыйцаў", як найбольш прадзвінутых, пераходзіць на родную мову ў сваіх каментарах. Асабліва зараз, калі дзейнічае рускі фашызм, сорам і ганьба нам выкарыстоўваць іхні, няхай сабе і вялікі рускі язык. Каб захаваць чалавечаскую годнасць і мець гонар беларуса, трэба гэта рабіць нават прынцыпова.
"Каб быў у нас гонар беларусамі звацца"! Жыве Беларусь

Ответить
+6 +
Andrus, 12:28, 8.09

Згодзен, але ж што ў расейкай больш вялікага, чым у астатніх мовах сьвету - чымся у беларускай, украінскай, ці то ангельскай, ці гішпанскай? Нічога і кропка. Не паўтарайце за маскалямі імі жа й выдуманыя міты. Вялікая беларуская мова, хоць бы таму, што яна вытрымала стагодзьдзі русіфікацыі і жыве ў сэрцах сапраўдных беларусаў...

Ответить
+5 +
Vic, 14:22, 8.09

Іван Іваныч, 8:55, 8.09 Дадам, што iх "вялiкаросская" мова часткова паходзiць ад нашай. Праз пiсьменства.

P.S. Одумайтесь -ачомайцеся.

Ответить
+9 +
Ага, 8:57, 8.09

Нядоўга засталося. У кастрычніку расейскія фашысты атрымаюць у зубы ад Украіны, пасля гэтага пагонім арду да Уралу.

Ответить
+21 +
Когда же это закончится, 9:11, 8.09

С Т Ы Д и С Р А М ! Зачем тогда организовывать позорище, если родной язык страны - крамола?!

Ответить
+16 +
Галя, 9:29, 8.09

звучит весьма символично - дно белорусской письменности...

Ответить
+7 +
Алена, 12:19, 8.09

Дзякуй тым людзям, каго гэта зачапiла i абразiла! Ганьба тым,хто дапусцiу такое на Беларускiм сьвяце!

Ответить
+4 +
Vic, 14:18, 8.09

Беларускай пiсьмовасьцi дно. Вось так я назву артыкула чытаю. Нажаль.

Ответить