2 мая 2024, четверг, 4:27
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 12
+134 +
radical, 13:02, 20.01

абсоютно верно: всё что мы сейчас видим это Российский фашизм!!!

Ответить
0 +
манах, 0:02, 21.01

благодарен отцу Павлу за правду, высказанную в слух собственному народу

Ответить
+119 +
Сварожич, 13:07, 20.01

Государственная идеология РФ — православный нацизм. РПЦ — террористическая организация. Должна появиться автономная БПЦ, никак не зависящая от Москвы!

Ответить
+78 +
Валентина, 13:12, 20.01

БРАВО

Ответить
-103 +
памяркоуны, 13:17, 20.01

Ух ты, во дает! Интересно, ка бы прокомментировали сей автокефальный опус представители Ватикана, Ислама, Буддизма и др. самых распространенных религий?
И кстати, не стоит путать фашизм и нацизм. Разве только если сам не знаешь разницы

Ответить
+112 +
вася, 13:18, 20.01

Павел ставленник России!!! Он и поставлен для того чтобы беларусы не имели никакой самостоятельности! Чтобы не вышли из под контроля Москвы!

Ответить
+65 +
жах, 13:24, 20.01


ну чаму ж нельга ад iх абасобiцца...

няужо самi святары БПЦ не жадаюць гэтага

незалежнасць ад РПЦ была б вельмi карысна Беларусi

Ответить
+18 +
Дударев К.И., 13:25, 20.01

Был в Жировичах в Успенском монастыре. Красивая природа. Источники. Есть экскурсии. Посетить никому не помешает.

Ответить
+52 +
ivan, 13:26, 20.01

не пойдут на равные отношения, ну и катитесь к х..ям, будете на задворках развития, кому нужны ватники эти.

Ответить
+81 +
Язэп, 13:40, 20.01

Святар Леанід кажа праўду, як і праўду казаў у свой час Бердзяеў аб расійскім фашызме. У ХХ1- стагоддзі ён усплыў на паверхню і паказаў свой сапраўдны драпежны твар. Мы бачым зараз на прыкладзе захопу зямель Украіны. Захопнічаскі апетыт Расіі- гэта яе гістарычная рыса паводзін. Да сярэдзіны мінулага стагоддзя гэта была модным і ў Еўропе мець свае калоніі. Але з прыходам цывілізацыі імперыі мірным шляхам надалі калоніям самастойнасць. Але перад гэтым не разкралі і не разбурылі гэтыя краіны, як аб гэтым пісала саветская прапаганда. Яны аставілі там цывілізацыю. Дарэчы ў адрозненне ад Расіі. Якая не толькі трымае свае калоніі ў начальным стане, але і не прызнае факта іх існавання. А пра цывілізацыю і рэчы няма. Бо яшчэ самой Русіі далёка да гэтай цывілізацыі. Ну, а што датычыцца РПЦ, то гэта дапаўненне да Крамлёўскай улады, прычым з агульнай ідэалогіяй.

Ответить
+10 +
простой, 17:01, 20.01

Где можно послушать проповеди этого человека???

Ответить
0 +
неровнодушный пенсионер, 13:46, 21.01

Отец Леонид, спасибо Вам за умные , правдивые и смелые мысли. Мы солидарны с Вами.
Рады были Вас увидеть в добром здравии.
С уважением, Дмитрий Михайлович Щерба и Тамара Николаевна

Ответить